Perla d'Oro

Ikony pisane. Warsztaty pisania ikon. Gotowe ikony. Ikony na zamówienie. Szczecin

O mnie

Pochodzę z Gdańska. Od ponad 30 lat mieszkam z rodziną w Szczecinie.  Przygodę z malarstwem rozpoczęłam w liceum pod kierunkiem gdańskiej malarki Marii Myćka – Arendarczyk. Studiowałam na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pod kierunkiem prof. Mieczysława Ziomka.

Miłość do malarstwa uzewnętrzniła się w ikonach malowanych dla Wpólnot Neokatechumenalnych wg malarstwa Kiko Arquello. Dzieląc czas między rodziną, malowaniem i rękodziełem, kilka lat temu miałam przyjemność uczestniczyć w kursach Eikonon Schole na Zakarpaciu na Ukrainie, w miejscu gdzie ikona żyje i jest elementem życia codziennego. Szkołę przy Zakarpackim Instytucie Sztuki prowadzą bracia Kapucyni obrządku greckiego Kościoła Katolickiego.

Ikony pochłonęły mnie niemal całkowicie i dziś mam przyjemność dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami ze wszystkimi, którzy kochają ikony i chcą spróbować swoich sił w ich pisaniu.

Zapraszam do śledzenia nowości oraz terminów nowych działań w pracowni. Bieżące terminy najnowszych zajęć znajdują się na stronie głównej.https://pracowniaikony.szn.pl/

Dorota Maria Hańczyk

 

Kopia obrazu  Johannes’a Vermeer’a „Dziewczyna z Perłą” sprzed kilkunastu lat.

Jedna z wielu kopii mistrzów, które wykonałam jako ważną część mojego rozwoju twórczego.

Więcej moich prac znaleźć można w dziale Ikony oraz Prace pozostałe 

Zasadniczo, wszystkie zdjęcia na stronie są mojego autorstwa, ale ostatnio pomagała mi w tej sprawie fotograf Julia Marconi.

© 2022 Perla d'Oro

Theme by Anders Norén

Translate »